سئو » وبلاگ » بهترین راهکار افزایش ترافیک سایت چیست؟

بهترین راهکار افزایش ترافیک سایت چیست؟

تولید محتوا نیز به‌طور منظم برای وب‌سایت تأثیر بسزایی بر روی سئو سایت شما دارد. اما بهترین راهکار افزایش ترافیک سایت چیست؟ سایت شما معرف و نشان کسب‌وکار شماست. در بسیاری از موارد اولین تصور بالقوه از کسب‌وکار شماست.

اگر شما توان ارائه یک محصول یا یک خدمت را ندارید نباید پست‌هایی باکیفیت پایین را برای وبلاگ خود ایجاد کنید. توصیه می‌شود هرزمانی که قصد انتشار مطلبی را داشتید آن را به بهترین شکل ممکن و باکیفیت عالی بنویسید.

آیا تولید محتوای باکیفیت به ورود ترافیک ارگانیک کمک می‌کند؟

موتورهای جستجو محتواهای با رتبه‌ی بالا را به‌آسانی پیدا می‌کنند و به آن دسترسی دارند به همین جهت محتوای باکیفیت دارای رتبه و کیفیت بالایی می‌باشند و افراد نیز این نوع از محتوا را بیشتر دوست دارند و بیشتر آن را به اشتراک می‌گذارند.

استفاده از کلمات کلیدی رقابتی

صاحبان سایت‌ها همیشه علاقه‌مند هستند با دو یا سه کلمه کلیدی یا بیشتر در نتایج موتورهای جستجو رتبه داشته باشند و در نتایج بالای موتورهای جستجو قرار گیرند. مشکلی که در استفاده از کلمات کلیدی رقابتی داریم این است که باید وارد رقابت سختی شویم و شانس رتبه گرفتن از این کلمات دشوار است مگر اینکه شما زمان زیادی و چندین ماه را به این کار اختصاص دهید.

به‌عنوان‌مثال اگر قصد داشته باشید از عبارت آژانس سئو رتبه بگیرید به نتیجه مطلوبی نخواهید رسید زیرا این عبارت قبلاً توسط افراد دیگر استفاده‌شده و رتبه گرفته است بهتر است این عبارت را گسترش دهید به‌عنوان نمونه می‌توانید بر روی عبارت آژانس سئو در شهر خاصی کارکنید و نتیجه بگیرید.

بنابراین می‌توانید با دسته‌بندی مخاطبان خود و طولانی کردن کلمات کلیدی به نتیجه مطلوبی دست‌یابید.

پیوسته مطلب نوشتن

به‌روزرسانی‌های منظم وب‌سایت تأثیر بسزایی در دریافت ترافیک ورودی دارد. سعی کنید در هفته حداقل یک مطلب را منتشر کنید البته اگر بتوانید بیشتر بنویسید بهتر است. بعضی‌اوقات برای موفقیت در کاری نیاز است تا نیروهای متخصصی برای ایجاد محتوا استخدام کنید.

موتورهای جستجو سایت‌های بروز را بیشتر دوست دارند و مهم‌تر از موتورهای جستجو کاربران شما هستند. وب سایتی که به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌شود نشان‌دهنده‌ی این است که این سایت برای مخاطبان و زمان آن‌ها ارزش قائل است. بروز رسانی منظم باعث می‌شود کاربران به‌طور مرتب وارد وب‌سایت شما شوند و مطالب شما را به اشتراک بگذارند و از این طریق می‌توانند باعث افزایش ترافیک سایت شما گردند.

ایجاد وبلاگ مهمان برای دریافت ترافیک ارگانیک

وبلاگ نویسی مهمان برای دریافت لینک استراتژی درستی نیست زیرا دیگر این لینک‌ها ارزشمند نیستند ولی هنوز در جذب مخاطب تأثیرگذار هستند. همچنین باید گفت به دست آوردن ترافیک از یک وب‌سایت بااعتبار ارزشمند است.

نکاتی که باید حین نوشتن پست مهمان رعایت کنیم؟

  1. خود را خیلی ضعیف نشان ندهید. هدف سایت‌های معتبر تولید محتوای باکیفیت و جذاب در جهت دریافت ترافیک ورودی است.
  2. محتوایی مناسب با مخاطبان خود بنویسید.
  3. سطح پست‌هایتان را ارتقا دهید این به‌منزله‌ی اهمیت شما به وب‌سایت می‌باشد و برای سایر وب‌سایت‌ها نیز ارزشمند است.
  4. ه‌طور مرتب سایت خود را بررسی کنید و به نظرات پاسخ دهید. در حالت ایده آل شما می‌خواهید این بازدیدها تبدیل به بازدیدکننده شود. پاسخ دادن به نظرات یک راه عالی برای برقراری رابطه‌ای است که شروع‌شده است.

گوگل را عصبانی نکنید

عصبانیت گوگل مانند دستی است که به شما غذا می‌دهد. متأسفانه برخی متخصصین سئو هنوز هم روش‌هایی را امتحان می‌کنند که مخالف قوانین گوگل هستند درصورتی‌که افزایش ترافیک ارگانیک باید به‌طور اخلاقی انجام شود در غیر این صورت با پنالتی و جریمه گوگل مواجهه خواهید شد.

  • چند نکته جهت اجتناب از پنالتی توسط گوگل:
  • لینک‌های ارزان را خریداری نکنید.
  • هرگز برای دریافت لینک هزینه نکنید.
  • هرگز از آنکر تکست دقیق استفاده نکنید.
  • محتوای کم کیفیت، مبهم و سرقت شده را منتشر نکنید.
  • محتوایی جذاب را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد کنید.

همان‌طور که قبلاً گفته شد دریافت ترافیک ارگانیک کاری مشکل است. هر عملی که به‌عنوان میانبر برای جذب ترافیک عمل کند منجر به پنالتی سایت شما می‌گردد. ایجاد محتوای جدید و بروز به کاربران کمک می‌کند تا آنچه به دنبال آن هستند در سایت شما بیابند درنتیجه این عمل سبب افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما می‌گردد.

نتیجه کلی:

باید بدانید همیشه انتخاب کار سخت بهترین نتیجه را خواهد داشت. در دنیای وب هم اگر می‌خواهید ترافیک ارگانیک بیشتری را دریافت کنید فرصت را از رقبای خود می‌گیرید. استفاده از استراتژی وبلاگ نویسی مهمان و هماهنگ بودن با قوانین گوگل از کارهایی هستند که باید برای دریافت ترافیک ورودی انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.